Wizytownik wiedzy

Druk, wzory, rodzaje

Szablony wizytówek

Przykuwające uwagę

Druk wizytówek

Szybkie terminy realizacji

Wrz 19, 2017

Wizytówki PCV – przeźroczyste wizytówki, które przyciągają wzrok

Wizytówki produkowane są w coraz nowszych i coraz bardziej kreatywnych technologiach. Dziś możemy spotkać mnóstwo wariantów wizytówek, a każdy z nich jest wart uwagi. Przyjrzyjmy się nietypowym wizytówkom drukowanym na tworzywie PCV. Na czym polega ich oryginalność?

Wizytówka to często pierwsza rzecz, z jaką styka się potencjalny klient lub partner biznesowy, zanim dowie się czegoś więcej o Tobie i Twojej firmie. W dzisiejszych czasach konkurencja na rynku jest ogromna, dlatego tak ważną rolę odgrywa dobre pierwsze wrażenie. Jeśli Twoja wizytówka będzie przemyślanie zaprojektowana i wykonana z ciekawego materiału, masz duże szanse, że to właśnie Ty zostaniesz zapamiętany. Wizytówki przeźroczyste nie są jeszcze bardzo popularne – i właśnie dlatego warto się nimi posługiwać.

Wizytówki przeźroczyste – materiał

Wizytówki PCV są drukowane na polichlorku winylu – przezroczystym lub półprzezroczystym sztucznym tworzywie. Materiał stosowany do wydruku wizytówek charakteryzuje się termoplastycznością, jest odporny na działanie wody i uszkodzenia mechaniczne. W porównaniu do klasycznych, papierowych wizytówek, trwałość tych wykonanych na folii PCV jest znacznie wyższa.

Przezroczyste wizytówki wyróżnia coś jeszcze – oczywiście materiał, z którego są wykonane. Tworząc wizytówki z papieru, niemożliwe jest uzyskanie efektu przeźroczystości. Pozwala na to folia PCV, która nadaje wizytówkom bardzo interesujący wygląd. Odpowiednio zaprojektowana przezroczysta wizytówka będzie elegancka i minimalistyczna, ale jednocześnie przykuwająca uwagę.

Technologia druku

Specyficzne podłoże absorbuje farby nieco inaczej niż tradycyjne, papierowe. Z tego powodu większość drukarni uprzedza klientów, że kolory na gotowej wizytówce mogą się nieco różnić od tych, widocznych na ekranie komputera. Efekt końcowy zależy także od zastosowanej techniki druku.

Technologia druku offsetowego UV polega na utwardzeniu farby przy pomocy promieni UV. Dzięki temu druk ma niską ścieralność. Ta metoda polecana jest do drukowania na niewsiąkliwych materiałach, dlatego dobrze sprawdza się w przypadku druku przeźroczystych wizytówek PCV.

Wizytówki przeźroczyste mogą być także drukowane metodą sitodruku z utwardzanymi farbami UV. Ta technika charakteryzuje się dużą grubością farby, żywymi kolorami i trwałością.

Dla kogo przeźroczyste wizytówki?

Ten rodzaj wizytówek na pewno sprawi, że posługująca się nimi osoba zostanie zapamiętana. Dlatego właśnie możesz zainwestować w przeźroczyste wizytówki niezależnie od tego, w jakiej branży pracujesz. Można jednak zauważyć, że różne rodzaje wizytówek są zwykle charakterystyczne dla konkretnych zawodów i firm, które świadczą dane usługi. Na przykład wizytówki grawerowane w drewnie popularne są wśród przedsiębiorstw meblarskich oraz takich, które chcą kojarzyć się z naturą, jak kwiaciarnie czy sklepy z ekologiczną żywnością i kosmetykami; wizytówki ze złotymi zdobieniami są chętnie wybierane przez salony jubilerskie i inne ekskluzywne branże.

A kto najczęściej decyduje się na wizytówki przeźroczyste? Do tej grupy zaliczyć można przedstawicieli zawodów kreatywnych, takich jak fotografowie czy graficy komputerowi. Jednak transparentna wizytówka, dzięki swojemu minimalizmowi, będzie idealna także dla przedstawiciela dużej firmy czy pracownika eleganckiego salonu z biżuterią, ekskluzywną odzieżą, a nawet z samochodami.

Podziel się:Archiwa wpisów