Wizytownik wiedzy

Druk, wzory, rodzaje

Szablony wizytówek

Przykuwające uwagę

Druk wizytówek

Szybkie terminy realizacji

Sprawdź

Dobre wizytówki >>

Na skróty:

Dane na wizytówce

Wizytówka osobista może zawierać więcej danych, aniżeli wizytówka firmowa. Możesz umieścić tutaj wszystko, co Cię określa: imię i nazwisko, numer telefonu, adres strony internetowej i profili społecznościowych, sentencję, która Ci przyświeca. Nie powinieneś natomiast podawać adresu domowego!

Format wizytówki

Tradycyjnie drukuje się wizytówki prostokątne 90 x 50 mm lub 85 x 55 mm z uwagi na praktyczność tego formatu.

Rodzaje wizytówek osobistych

Najpopularniejsze wciąż są tradycyjne wizytówki osobiste, można natomiast wybrać również wizytówkę premium (kaszerowaną, inaczej multiloft). Tradycyjną wizytówkę można dodatkowo uszlachetnić za pomocą folii soft touch.

Wizytówka osobista służy temu, aby pokazać siebie w niestandardowy, spersonalizowany sposób.

Wizytówki dla freelancera

Wizytówki osobiste

 

Wizytówki osobiste do dzisiaj chętnie są stosowane, zwłaszcza podczas przyjęć, spotkań towarzyskich lub służbowych zwiększają bowiem szansę na owocne kontakty. Ponieważ jest to efektowny sposób na przekazanie swoich danych, cenią je freelancerzy, rodziny i wszyscy ci, którzy lubią przedstawiać się w elegancki sposób. Dlaczego warto mieć swoją wizytówkę osobistą?

Wizytówka osobista – dla kogo i po co?

 

Ze względu na praktyczny format, bywają wykorzystywane jako bileciki do prezentów lub winietki na stół. Dobrze sprawdzają się też jako wizytówki dla freelancera. Dzięki nim może on podkreślić swój profesjonalizm oraz przedstawić się jako specjalista i poważny partner biznesowy.

Wizytówki osobiste warto mieć zawsze przy sobie – tak, żeby nie stracić cennych szans na nowe znajomości. Dzięki nim możemy podzielić się danymi kontaktowymi – także wtedy, gdy nie mamy telefonu komórkowego, notesu i długopisu.

Jakie dane umieścić na wizytówce osobistej?

 

To, co przekażemy na wizytówce prywatnej w dużej mierze zależy od nas. Na pewno warto umieścić tam:

  • imię, nazwisko, numer telefonu;
  • adres strony internetowej i profili społecznościowych;
  • stopień naukowy, pseudonim, nazwę klubu lub grupy, do której się należy lub w której się działa.

Całość możemy uzupełnić swoim zdjęciem, ulubioną grafiką lub sentencją – czyli wszystkim, co w jakiś sposób nas przedstawi i określi. Na wizytówce dla freelancera można dodać także zakres działalności, adres portfolio lub zdanie zachęcające do kontaktu.

Pamiętajmy jednak, że na wizytówce osobistej lepiej nie umieszczać adresu domowego – zwłaszcza jeśli wręczamy ją obcym osobom. Może to być uznawane za nietakt, dlatego bezpieczniej pominąć te dane – a w razie potrzeby, po prostu dopisać je ręcznie, tuż przed wręczeniem wizytówki.

 

Rodzaje wizytówek osobistych

 

Ile ludzi, tyle wizytówek osobistych – każda z nich to sposób na ciekawe zaprezentowanie siebie. To od nas zależy, co na niej umieścimy. A jak najczęściej wyglądają? Wizytówki prywatne najczęściej są prostokątne i mają format: 90 x 50 mm lub 85 x 55 mm. Taki rozmiar jest najbardziej poręczny – dzięki niemu te z łatwością mieszczą się w wizytowniku, portfelu lub w kieszeni.

Zwykle jest drukowana na papierze kredowym 350 g. Można ją dodatkowo uszlachetnić np. folią matową, błyszczącą lub aksamitną folią soft touch. To nie tylko zwiększy trwałość wizytówki, ale też doda jej elegancji. Jak powinna wyglądać? Wizytówka osobista może być uzupełniona zdjęciem, powiedzonkiem, czy też rebusem lub zabawnym zaproszeniem do kontaktu. To miejsce na naszą kreatywność, gdyż można tu pozwolić sobie na mniej formalny styl. Po prostu: przedstawmy się po swojemu.

Zwana też wizytówką MultiLoft lub kaszerowaną. Jest niemal trzykrotnie grubsza od tradycyjnej wizytówki: łącząc 3 warstwy papieru (ta wewnętrzna najczęściej jest kolorowa). Wizytówkę tę można ciekawie zaprojektować, uzyskując naprawdę imponujący efekt. To jedna z ulubionych wizytówek dla freelancerów. Dzięki temu, że jest trwała, gruba i efektowna – mamy większą szansę na to, by zostać zapamiętanym.

Wizytówki osobiste to praktyczny i efektowny sposób na zaprezentowanie się. We współczesnym, cyfrowym świecie rośnie wartość analogowych rozwiązań. Wizytówki prywatne mają  ogromną moc odważycie się sprawdzić?

Wizytówki osobiste Zamów najlepszą wizytówkę dla siebie

Sprawdź drukarnię online