Wizytownik wiedzy

Druk, wzory, rodzaje

Szablony wizytówek

Przykuwające uwagę

Druk wizytówek

Szybkie terminy realizacji

Sprawdź

Różne rodzaje wizytówek >>

Na skróty

Sposoby na zaprojektowanie wizytówki

Możesz:

  • wizytówkę zaprojektować samemu, np. korzystając z jednego z wielu kreatorów dostępnych w sieci;
  • wybrać jeden z wielu szablonów;
  • zlecić projekt grafikowi.

Wybór projektu

Projekt wizytówki musi być spójny z całą identyfikacją wizualną firmy. Powinien również wpisywać się w profil działalności firmy.

Przygotowanie do druku

Przygotowując projekt do druku, należy pamiętać o zachowaniu spadów i marginesów oraz o projektowaniu w przestrzeni kolorystycznej CMYK.

Pamiętaj, aby dobrze pokazać siebie i swoją firmę poprzez wizytówkę. Dlatego projekt wizytówki powinien być schludny, profesjonalny i spójny z całą identyfikacją wizualną oraz profilem działalności firmy.

Jak zaprojektować wizytówkę?

Wizytówki nie tylko przedstawiają nas i naszą firmę, mogą też być efektywnym nośnikiem reklamowym. O czym pamiętać projektując i przygotowując wizytówki?

Dobry projekt wizytówek to podstawa

Pozytywny wizerunek budujemy latami, a możemy go zrujnować w kilka sekund. Zanim zdecydujemy się wydrukować wizytówki – lepiej dobrze to przemyślmy. Kiepski projekt może na dobre odstraszyć potencjalnych klientów. Za to oryginalny i dopasowany wzór może się okazać naszą najlepszą walutą.

Projekt wizytówki, od czego zacząć?

 

Przede wszystkim, ustalmy, jakie dane chcemy umieścić na karcie biznesowej. Najczęściej znajdują się na nich:

  • imię i nazwisko;
  • stanowisko;
  • logo i nazwa firmy (ewentualnie claim);
  • adres strony www, nr kontaktowy i mail, ewentualnie siedziba firmy;
  • NIP lub inne dane potrzebne do wystawienia faktury.

Następnie zastanówmy się nad formatem, rodzajem podłoża oraz ewentualnym uszlachetnieniem. Najpopularniejsze rozmiary kart biznesowych to 85 x 55 oraz 90 x 50 mm. Warto trzymać się tego formatu, gdyż jest uniwersalny – mieści się w kieszeni, portfelu lub wizytowniku.

Na temat rozmiarów wizytówek, form uszlachetnienia i rodzaju papieru używanego do druku więcej piszemy przy okazji wizytówek firmowych oraz wizytówek osobistych.

 

Jak wybrać projekt wizytówki?

 

Gdy wiemy już, jakie dane chcemy umieścić na wizytówce oraz zdecydujemy się na rodzaj papieru i formę uszlachetnienia, to teraz czas na projekt. Jaki powinien być? Przede wszystkim spójny z rodzajem i stylem działalności danej firmy, a także przejrzysty, oryginalny i po prostu – estetyczny. Dobrze, jeśli zarówno wizytówki, jak i inne materiały są spójne kolorystycznie i stylistycznie – pozwala to budować wizerunek poważnej i godnej zaufania firmy. Jeśli nie chcemy tracić czasu i sił na samodzielne przygotowanie projektów – skorzystajmy z darmowych wzorów wizytówek lub po prostu zlećmy to grafikowi. Obecnie można to sprawnie zrobić online – jest to tańsze, niż wiele osób sądzi.

 

Projekt wizytówki – przygotowanie do wydruku

 

Projektując wizytówki trzeba uwzględnić także kilka elementów, koniecznych do prawidłowego druku. Przede wszystkim pamiętajmy o zachowaniu spadów i marginesów. Bardzo istotne jest także to, żeby projektować w przestrzeni kolorystycznej CMYK, a nie RGB.

Czym się różnią? Mówiąc w wielkim skrócie, RGB (red, green, blue) dotyczy emitowanego światła, czyli są to kolory, widoczne na monitorach. Z kolei CMYK (cyjan, magenta, yellow, key colour) to kolory widziane na wydrukach. Ważne, żeby znać tę różnicę i projektować w przestrzeni kolorystycznej CMYK, tak, żeby kolory na monitorze były zbliżone do tych, jakie zobaczymy na wydrukach.

Niedoświadczony twórca podczas przygotowania plików do druku może popełnić wiele błędów. Jeśli nie chcemy ryzykować, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów.

 

Zlecenia graficzne – taniej niż myślisz

 

Jest kilka sposobów na projekt wizytówek – można próbować wykonać go samodzielnie, skorzystać z szablonów lub zamówić u grafika. Co ciekawe, zlecenie projektów wizytówek może być znacznie tańsze, niż nam się wydaje, a wiele profesjonalnych, autorskich szablonów – możemy otrzymać za darmo! Sprawdzisz? Zlecenie graficzne możesz wystawić na stronie colour.me.

Zlecenia graficzne Zleć projekt wizytówki

Zobacz, jak zlecać