Wizytownik wiedzy

Druk, wzory, rodzaje

Szablony wizytówek

Przykuwające uwagę

Druk wizytówek

Szybkie terminy realizacji

Sprawdź

Druk wizytówek >>

Na skróty

Papier do druku

Najczęściej używa się białego papieru kredowego o gramaturze 350 g. Można również wybrać druk na papierze kolorowym, ozdobnym lub fakturowanym.

Koszt wydruku

Cena wizytówek zależy od ich ilości, rodzaju papieru, formy uszlachetnienia… Natomiast koszt podstawowego pakietu 250 wizytówek na papierze kredytowym to już 49 złotych netto (60,27 brutto).

Czas oczekiwania

Wysyłka następuje w ciągu dwóch dni roboczych od momentu zaksięgowania wpłaty.

Aby wydrukować wizytówkę, wybierz rodzaj papieru i formę uszlachetnienia. Zazwyczaj w pełni wystarczający będzie papier kredowy o standardowej gramaturze 350 g. Możesz wybrać również inny rodzaj papieru do wizytówki.

Jak wydrukować wizytówki?

Jak nas widzą tak, nas piszą. Jeśli zależy nam na profesjonalnym wizerunku, zainwestujmy w dobre wizytówki. Gdzie, jak i za ile warto drukować wizytówki firmowe i osobiste?

 

Projekt i wydruk wizytówek

 

Sekretem udanej wizytówki jest połączenie dobrego projektu z odpowiednim przygotowaniem i jakością druku. Nawet najlepiej zaprojektowana karta biznesowa może okazać się nieudana – jeśli nie zadbamy o odpowiedni papier, uszlachetnienie i wydruk.

Na czym drukować wizytówki?

Wybór podłoża do druku wizytówek ma ogromny wpływ na ich ostateczną jakość i wygląd. Najczęściej wybierany jest druk na białym papierze kredowym o gramaturze 350 g. To optymalny wybór, bo papier jest wówczas trwały, a przy tym dość elastyczny. Papier o takiej gramaturze dobrze nadaje się także do uszlachetniania – foliami lub lakierem wybiórczym UV.

Poza klasyką, bardzo popularne są także rozmaite podłoża ozdobne. Najczęściej do wyboru mamy papiery powlekane i niepowlekane, a także podłoża syntetyczne – także transparentne. Dekoracyjne podłoża do wizytówek oferują bogatą paletę kolorystyczną oraz wiele ciekawych faktur.

Bardzo popularne są kolorowe podłoża do wizytówek. Do wyboru mamy zarówno podłoża perłowe, metalizowane, pozłacane, jak i te w kolorze kości słoniowej lub w intensywnych barwach. Kolorowe papiery do wizytówek, najczęściej są barwione w masie, dzięki czemu zachowują trwałość i soczyste kolory – przez bardzo długi czas. W przypadku ciemnych podłoży, zwykle oferuje się dodatkowy biały druk.

Popularne są także wizytówki na podłożu fakturowanym. Są one nie tylko efektowne, ale też ciekawe w dotyku. Chętnie wybierane są papiery prążkowane, o fakturze filcu lub z włóknami. Jeśli chcemy, aby wydruk dobrze prezentował się na danym podłożu – najlepiej korzystać z usług doświadczonych drukarni – które wiedzą, jak dopasować parametry i służą profesjonalnym doradztwem.

Uszlachetnienia wizytówek

 

Najczęściej stosowane uszlachetnienia to folie oraz lakier wybiórczy. Rodzaj uszlachetnienia najlepiej dobierać do specyfiki danego projektu:

  • folia matowa - aby nieco stonować kolory i uzyskać elegancki, nowoczesny efekt;
  • folia błyszcząca - aby ożywić projekt i podkreślić kolory;
  • folia soft touch - aby uczynić wizytówkę przyjemniejszą w dotyku dzięki aksamitnej otoczce;
  • lakier wybiórczy UV - aby podkreślić detale wizytówki.

Ile kosztuje druk wizytówek?

 

Oczywiście to zależy od nakładu, rodzaju podłoża i uszlachetnienia. Drukarnie mające dobry sprzęt i duże doświadczenie – mogą zaoferować nam komplet wizytówek o doskonałej jakości za bardzo niską cenę. Koszt wizytówki wraz z projektem – może być dziś niższy niż kiedykolwiek wcześniej!

Przykładowo, komplet 250 wizytówek, na papierze kredowym 350 g – drukowanych dwustronnie i w pełnym kolorze – możemy mieć już za około 60 złotych! W tej cenie mieści się też darmowy wzór wizytówek – z autorskich, wyjątkowych szablonów. Ponadto, możemy je zamówić bez wychodzenia z domu i z darmową wysyłką!

 

Ile trwa oczekiwanie na wizytówki?

 

Druk wizytówek online pozwala zaoszczędzić wiele czasu. Nie tylko dlatego, że mamy dostęp do darmowych szablonów wizytówek, ale także dlatego, że nie tracimy czasu na pośredników. Wysyłka gotowych wizytówek następuje w ciągu dwóch dni roboczych od zaksięgowania wpłaty. Tak, to naprawdę aż takie proste!

Wydrukuj wizytówkę W sprawdzonej drukarni online!

Dowiedz się więcej o drukarni