Wizytownik wiedzy

Druk, wzory, rodzaje

Szablony wizytówek

Przykuwające uwagę

Druk wizytówek

Szybkie terminy realizacji

Sie 13, 2022

Opakowania produktowe – nie tylko sposób na dostarczenie produktu

 

Opakowania produktowe to nie tylko dobry sposób na dostarczenie produktu do klienta, są one również sposobem zareklamowanie, mogą być ekologiczne i estetyczne. Estetykę opakowania zapewniają pudełka fasonowe, są wycinane z wykrojnika, co zapewnia to niezwykłą dokładność ich wymiarów.

Opakowania produktowe – stabilna i elegancka konstrukcja

 

Opakowania produktowe powinny być wykonane z surowca dopasowanego do wagi i struktury produktu. Zbyt małe opakowanie nie zabezpieczy zawartości w odpowiedni sposób, zbyt duże jest wyjątkowo niepraktyczne. Dobrym rozwiązaniem są opakowania fasonowe, ich zastosowanie zapewnia optymalną ochronę zawartości, są one łatwe w montażu, dzięki zastosowaniu zazębiających się klapek i skrzydełek. Do zamknięcia opakowań nie ma potrzeby wykorzystywania taśmy klejącej, wytrzymałość opakowań fasonowych jest uzależniona od indywidualnego projektu. Zazwyczaj mają sztywną i stabilną konstrukcję, są bardziej odporne na transport niż inne rodzaje pudełek tekturowych, ponieważ mają podwójne ścianki boczne, jeśli są wykonane z odpowiedniej jakości surowców, mogą być wielokrotnie stosowane.

 

Opakowania fasonowe – możliwość personalizacji

 

Opakowania fasonowe można w dowolny sposób zadrukować w celu zwiększenia rozpoznawalności firmy. Przestrzeń opakowań produktowych można w pełni wykorzystać i wykonać nadruk od zewnątrz i wewnątrz pudełka. Może to być logo firmy albo slogan reklamowy lub inny dowolny komunikat. Zastosowanie kolorów i charakterystycznych elementów logo marki wpływa w znacznym stopniu na identyfikację marki, obliczono, że jest to nawet 80 procent. Aby zrobić dobre wrażenie na odbiorcy, można również wykonać na specjalne zamówienie w drukarni, napisy okolicznościowe na pudełkach przeznaczonych na prezent lub zawierających luksusowe produkty. Zastosowanie odpowiedniej konstrukcji w opakowaniach fasonowych sprawia, że mają one sztywną i wytrzymałą konstrukcję, takie pudełka bezpiecznie przechowują zawartość, kojarzą się również z eleganckimi i dobrej jakości produktami.

 

Opakowania przesyłek i prezentów

 

Projekty opakowań produktowych, które wykorzystywane są w różnych przedsiębiorstwach, szczególnie w handlowych, są cały czas udoskonalane. Opakowania wykorzystywane w handlu internetowym są głównym zabezpieczeniem towaru przed uszkodzeniem, muszą mieć więc różne gabaryty i odpowiednią konstrukcję osłaniającą zawartość przed uszkodzeniem pod wpływem czynników mechanicznych. Wiele osób jest wzrokowcami, dlatego bardzo ważna jest także estetyka opakowań. Służą one często do zapakowania prezentów, np. różnych gadżetów i materiałów reklamowych. Opakowania produktowe prezentują się dobrze, jeśli są utrzymane w tej samej kolorystyce i formie podobnej do stylistyki prezentu.

 

Opakowania fasonowe zapewniają dokładność wszystkich parametrów oraz wysoką estetykę wykończenia. Opakowania produktowe to bezpośrednia forma kontaktu z klientami, staranne wykonanie przyciąga uwagę i wywołuje pozytywne wrażenia związane z marką, może być dobrą wizytówką firmy.

Podziel się:Archiwa wpisów