Wizytownik wiedzy

Druk, wzory, rodzaje

Szablony wizytówek

Przykuwające uwagę

Druk wizytówek

Szybkie terminy realizacji

Cze 20, 2018

Czy wzornik papieru się przydaje do druku wizytówek?

Wzornik papieru to nic innego, jak próbka materiałów. Każde przedsiębiorstwo, które proponuje druk wizytówek, plakatów, broszur itd. powinno udostępniać swoim klientom właśnie wzorniki. Oczywistym jest to, że nikt nie chce kupować w ciemno. W przypadku dużego zamówienia wiele osób oczekuje możliwości zapoznania się z proponowanymi materiałami. Każdy rodzaj papieru prezentuje się zupełnie inaczej, jednak nie może oddać tego, ani za pomocą słów, ani na zdjęciach.

Jak wygląda wzornik papieru?

Wzornik papieru zwykle po rozłożeniu ma formę „wachlarza”, który zawiera kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt próbek. Często można spotkać się również z wzornikiem w kształcie koła. Oczywiście można spotkać również inaczej zaprezentowane próbki, jednak wyżej wymienione formy spotyka się najczęściej. Wynika to z faktu, że ich oglądanie jest niezwykle komfortowe. Bez przeszkód można porównać jeden materiał z drugim.

To, jak duży będzie wzornik zależy od indywidualnych upodobań. Każdy może samodzielnie zdecydować, jakie próbki papieru będą się w nim znajdować. Dodatkowym plusem jest fakt, że możemy zabierać oraz dodawać nowe wzory – wszystko zależy od tego, jak będzie kształtować się nasza oferta.

Plusem wzorników papieru jest to, że złożone zajmują bardzo mało miejsca. Ciężko wyobrazić sobie przedsiębiorstwo oferujące wydruk materiałów reklamowych, które nie posiada wzorników. W ten sposób można stracić wielu potencjalnych klientów, którzy nie zdecydują się na ryzykowany zakup.

Co warto zamieścić w wzorniku?

Wzornik papieru umożliwia nie tylko zapoznanie się z konkretnymi próbkami, ale również ułatwia podjęcie właściwej decyzji. Dobrze jest zamieścić w nim wszystkie oferowane rodzaje papieru – istotnym jest, aby uwzględnić również gramaturę. Wiele osób nie ma pojęcia, czym różni się od siebie papier, użyty do druku wizytówek, dopóki nie zobaczą go na własne oczy. Tylko w taki sposób można obiektywnie ocenić, jak będą prezentować się wizytówki po wydrukowaniu. Dobrze jest, aby na próbkach zamieścić przykładowe nadruku. Dzięki nim łatwiej sobie wyobrazić, jak będzie wyglądał gotowy projekt.

Zapoznanie się z wzornikiem jest podstawą tego, aby szybko i bezproblemowo wybrać odpowiedni papier. Jest to szczególnie istotne w przypadku papieru ozdobnego użytego do druku wizytówek, który zwykle jest sporo droższy. Klient ma do dyspozycji wiele interesujących rozwiązań (np. papier offsetowy, papier zbliżony strukturą do filcu, papier kredowy błyszczący, papier ozdobny prążkowany), jednak sama nazwa nic mu nie mówi. Priorytetem każdego przedsiębiorstwa oferującego druk materiałów promocyjnym powinno być zachęcenie zleceniodawcy do niesztampowych i rzadko spotykanych rozwiązań. Bez wzornika z pewnością się to nie uda.

Czy wzornik papieru jest drogi?

Decydując się na produkcję wzornika papieru musimy przede wszystkim znaleźć odpowiednie przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w tego typu usługach. Koszt nie należy to wygórowanych – zwykle waha się on od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Dokładna cena zależy od indywidualnych stawek danej firmy, a także wielkości, czy też rodzaju wzornika. Nie bez znaczenia jest również to, ile próbek będzie się w nim znajdować.

Trzeba mieć na uwadze, że wzornik to pewnego rodzaju narzędzie marketingowe. Dzięki niemu z pewnością zdobędziemy uznanie klientów, a tym samym sukcesywnie będziemy budować wizerunek swojej marki. Ponadto zwiększymy komfort klientów, którzy bez najmniejszego problemy wybiorą papier, który będzie spełniał wszystkie ich potrzeby. Unikniemy więc rozczarowania i niezadowolenia klientów po realizacji zlecenia.

Podziel się:Archiwa wpisów