Wizytownik wiedzy

Druk, wzory, rodzaje

Szablony wizytówek

Przykuwające uwagę

Druk wizytówek

Szybkie terminy realizacji

Cze 13, 2017

Jak zrobić profesjonalną wizytówkę?

Wydawać by się mogło, że zaprojektowanie wizytówki to bardzo prosta czynność. Przecież wystarczy tylko pamiętać o odpowiednich wymiarach i umieszczeniu na projekcie najważniejszych informacji, takich jak nazwisko, stanowisko w firmie i dane kontaktowe. Nic bardziej mylnego! Projektowanie wizytówek jest znacznie bardziej skomplikowane.

Nie szukaj oszczędności tam, gdzie nie warto oszczędzać. Oczywiście można przy pomocy kilku trików ograniczyć wydatki na wizytówki, ale nie chodzi tu o korzystanie z internetowego wynalazku, jakim jest kreator wizytówek, lub tworzenie ich w nieodpowiednich programach (takich jak Paint czy Word).

Co to jest kreator wizytówek?

Edytory online dostępne są dla każdego – wystarczy mieć dostęp do internetu. Kreator wizytówek dostępny jest także jako program lub aplikacja do ściągnięcia na komputer. Zwykle składa się z kilku etapów – wyboru formatu wizytówki, zestawienia kolorów, wstawienia tekstu czy dostępnych w programie figur i ozdobników. Brzmi wspaniale? Być może, dopóki nie zobaczymy finalnego efektu – gotowych wizytówek zaprojektowanych w kreatorze.

Koszty profesjonalnych wizytówek

Nie każdego stać na zatrudnienie grafika lub skorzystanie z usług agencji graficznej, szczególnie jeśli firma dopiero się rozwija. Współpraca z profesjonalistami ma swoje zalety – możemy mieć pewność, że przygotowany plik będzie spełniał wymagania drukarni, a projekt będzie oryginalny i starannie przygotowany.

Za wysoką jakość trzeba płacić – dlatego nawet jednorazowa współpraca z profesjonalnym, doświadczonym grafikiem może kosztować kilka tysięcy złotych. Nie jest to najlepsza opcja np. dla freelancera, który chce stworzyć sobie wizytówkę, czy dla młodego przedsiębiorcy, który dopiero rozpoczyna swoją karierę. W niektórych przypadkach zdecydowanie warto skorzystać z szablonów wizytówek przygotowanych przez drukarnię.

Zalety szablonów

Wiele drukarni na swojej stronie internetowej oferuje możliwość skorzystania z dostępnych szablonów. Profesjonalne firmy proponują nawet kilkaset szablonów dla każdego materiału reklamowego. Na czym polega ta usługa?

Szablony przygotowane są przez grafików współpracujących z drukarnią, możesz więc mieć pewność, że są profesjonalne i odpowiadają na potrzeby rynku. Nie obawiaj się, że Twoja wizytówka nie będzie oryginalna – szablony przygotowane są dla wielu różnych branży i można je nieco modyfikować. Do każdego szablonu dodajesz swój tekst, możesz wybrać krój pisma, jego wielkość i kolor. Korzystanie z takich szablonów jest bardzo proste (wręcz intuicyjne!) i na pewno nie pochłonie całego budżetu firmy. Unikniesz także problemów z nieodpowiednim formatem pliku.

Dlaczego nie warto projektować samodzielnie?

Chociaż w internecie znajdziemy wiele poradników na temat stworzenia wizytówki w Wordzie albo w Paincie, nie warto z nich korzystać. Nawet jeśli efekt wizualny będzie odpowiadał naszym wyobrażeniom, możemy natknąć się na wiele problemów w dalszych etapach przygotowywania wizytówki.

Jeśli chcesz skorzystać z usług profesjonalnej drukarni, musisz dostarczyć odpowiednio przygotowany plik. Należy wziąć pod uwagę format, przestrzeń barw, spady, standard zapisu, czcionki przekształcone na krzywe… Programy, które nie są przeznaczone do tworzenia i edycji plików graficznych, nie dają nam tyle możliwości. Korzystając z usług grafika lub gotowego szablonu nie musimy martwić się o te elementy i mamy pewność, że drukarnia nie odrzuci dostarczonego przez nas pliku.

Podziel się:Archiwa wpisów