Wizytownik wiedzy

Druk, wzory, rodzaje

Szablony wizytówek

Przykuwające uwagę

Druk wizytówek

Szybkie terminy realizacji

Maj 15, 2018

Wizytówki dla prawników – jak zaprojektować?

Mimo rozwoju technologii i wszechobecnych już smartfonów, wizytówka nadal stanowi bardzo istotny element różnego rodzaju kontaktów biznesowych. Cały czas wykorzystuje się ją jako znak rozpoznawczy firmy, a także jako informację o możliwości kontaktu i zachętę do jego nawiązania. Taką rolę spełniają również wizytówki dla prawnika, zwłaszcza iż adwokatom nie wolno korzystać z różnego rodzaju form reklamy, tak jak ma to miejsce w innych branżach. Jaka powinna być idealna wizytówka dla prawnika? Czym musi się wyróżniać i gdzie ją wydrukować?

Wizytówka dla prawnika nie musi być nudna

 

Projekt wizytówki dla prawnika najlepiej zlecić doświadczonemu grafikowi, który ma w tym zakresie stosowne doświadczenie i dysponuje odpowiednimi umiejętnościami. Warto przy tym pamiętać, że wizytówka dla prawnika wbrew pozorom wcale nie musi być nudna. Takie panuje jednak przekonanie. Trzeba jednak pamiętać, że nudna, monotonna wizytówka raczej nie zachęca do nawiązania kontaktu z jej właścicielem, a przecież o to w tym przypadku chodzi.

 

Estetyka wizytówek dla prawnika

 

Wyraz estetyczny wizytówki dla prawnika powinien być odzwierciedleniem cech, z którymi zawód prawnika kojarzy się większości osób. Każdy prawnik powinien jawić się jako osoba profesjonalna, schludna i dokładna. Takie więc muszą być i wizytówki dla prawnika. Dotyczy to przede wszystkim układu graficznego, a więc harmonii między grafiką i tekstem. Kolorystyka w tym przypadku powinna być stonowana, chociaż nie oznacza to, że wizytówka musi być od razu czarna czy szara. Warto pamiętać również o delikatnym kontraście, który ożywi cały projekt. Wizytówka zawsze powinna być bowiem przyjemna w odbiorze.

 

Jaki papier wybrać?

 

Wizytówka prawnika musi być solidnie wykonana, gdyż zawód ten kojarzy się właśnie z solidnością. Dlatego też wizytówki dla prawników powinno się drukować tylko w profesjonalnych drukarniach online. Nie bez znaczenia jest przy tym rodzaj druku oraz wzór samego papieru. Papier, na którym drukowane są wizytówki powinien być efektowny pod względem wizualnym, a przy tym odporny na zagięcia. Druk musi z kolei gwarantować trwałość kolorów, aby wizytówka mimo upływu czasu prezentowała się dobrze i była czytelna.

 

Cechy idealnej wizytówki dla prawnika

 

Wizytówka posiada nie tylko treść tekstową i graficzną. To przedmiot fizyczny, a więc może oddziaływać również na zmysł dotyku. Warto pamiętać więc o tym, że w drukarniach do wyboru jest wiele rodzajów papieru. Można postawić zarówno na papier kredowy gładki, jak i na taki, który posiada wyczuwalną teksturę. Wizytówki z teksturą zdecydowanie wyróżniają się na rynku i pozostają na dłużej zapamiętane przez klientów. Podobnie jest zresztą z różnego rodzaju uszlachetnieniami. Szczególnie efektownie prezentują się wizytówki dla prawników z uszlachetnieniem papier za pomocą folii soft touch. Dobrym rozwiązaniem jest także pokrycie części wizytówki folią UV. Wówczas wybrane jej elementy są błyszczące, a inne matowe. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, że bardziej elegancko wyglądają wizytówki wydrukowane na niego grubszym papierze.

 

Co za dużo to niezdrowo

 

Wizytówka to element reklamowy, który musi zostać zapamiętany. Tylko wówczas spełnia bowiem odpowiednio swoją rolę. Jednak i w tym przypadku należy kierować się zasadą, że co za dużo to niezdrowo. Stwierdzenie to jest szczególnie aktualne podczas projektowania wizytówek dla prawników. Branża ta jest bowiem specyficzna. Kojarzy się z prostotą, elegancją i klasyką i na to należy w tej sytuacji stawiać.

Podziel się:Archiwa wpisów