Wizytownik wiedzy

Druk, wzory, rodzaje

Szablony wizytówek

Przykuwające uwagę

Druk wizytówek

Szybkie terminy realizacji

Lis 22, 2017

Czy warto umieszczać swoje zdjęcie na wizytówce?

Wiele osób waha się, czy zdjęcie na wizytówce na pewno jest dobrym pomysłem. Takie obawy wynikają zazwyczaj z faktu, że nie wiemy, jak odbiorą nas ludzie oglądający kartę wizytową. Okazuje się jednak, że takie wizytówki są bardzo pozytywnie oceniane przez kontrahentów i potencjalnych klientów – w dalszej części artykułu dowiesz się, dlaczego tak jest.

Wizytówki ze zdjęciem to dobry sposób na zaprezentowanie swojego profesjonalnego wizerunku. Pokazanie odbiorcom swojej twarzy oznacza, że  osoba posługująca się wizytówką jest pewna wysokiej jakości świadczonych usług i nie obawia się być z nimi kojarzona. O czym należy pamiętać, projektując wizytówkę ze zdjęciem?

Wizytówki ze zdjęciem – dla kogo?

Umieszczenie na wizytówce zdjęcia to dobre rozwiązanie dla każdego profesjonalisty. Szczególnie chętnie korzystają z tego np. doradcy finansowi, agenci ubezpieczeniowi czy trenerzy personalni. Zdjęcie pozwala podkreślić wizerunek, który jest niesamowicie ważny w powyższych branżach. Doradcy i agenci mogą podkreślić go przez odpowiedni strój – elegancki i schludny, a trener personalny swoim własnym wyglądem, czyli wysportowanym ciałem.

Warto zwrócić uwagę, że nie tylko przedstawiciele zawodów, takich jak wymienione wyżej, mogą z powodzeniem zamieścić swoje zdjęcie na wizytówce. Może to zrobić także np. fryzjer lub fryzjerka – dzięki temu na zdjęciu zobaczymy modną fryzurę, która świadczy o umiejętnościach i profesjonalizmie danego stylisty czy stylistki. Fotografia na wizytówce to także idealny sposób promocji dla osoby zajmującej się charakteryzacją czy profesjonalnym makijażem.

Dlaczego tak ważny jest własny wizerunek?

Wizytówki ze zdjęciem to nie tylko możliwość skojarzenia usług czy produktu z daną osobą, to także pewien sposób na zaprezentowanie swoich umiejętności i przekonanie do siebie potencjalnego klienta. Z tego powodu tak ważne jest wykorzystanie własnej fotografii, najlepiej wykonanej specjalnie na potrzeby projektu, a nie zdjęcia znalezionego w internecie lub zakupionego w bazie zdjęć.

Wykorzystywanie w swoich projektach zdjęć kupionych w bankach niesie ze sobą poważne ryzyko – do takich fotografii ma dostęp mnóstwo ludzi i każdy może wykorzystać ją w inny sposób. Potencjalny klient, który orientuje się, że wizerunek na wizytówce został zakupiony w internecie, od razu traci zaufanie do osoby, która się taką wizytówką posługuje. Ryzyko jest ogromne, więc lepiej od razu zainwestować w zrobienie sobie profesjonalnej fotografii – to na pewno o wiele bardziej się opłaci, niż zakup zdjęć z internetowego banku.

Wizytówka ze zdjęciem – najważniejsze wskazówki

Wiesz już, że zdjęcie na wizytówce powinno przedstawiać osobę, która się nią posługuje. O czym jeszcze należy pamiętać, aby fotografia na karcie wizytowej przyniosła oczekiwany skutek?

Warto projekt wizytówki zlecić profesjonalnemu grafikowi. Osoba, która zna się na rzeczy, z pewnością doradzi, jakie powinno być idealne zdjęcie. Pamiętaj, że nie nadadzą się kadry z wakacji ani z imprez. Zdjęcie powinno być aktualne i najlepiej, jeśli zostanie wykonane specjalnie na potrzeby wizytówki.

Fotografia musi mieć odpowiednie wymiary – dobrane tak, aby po wydrukowaniu zdjęcie było ostre i proporcjonalne. Zastanów się, ile miejsca powinno zajmować na wizytówce i gdzie dokładnie się znaleźć. Najlepiej przedyskutuj to z grafikiem, który spojrzy na projekt obiektywnie i doradzi najkorzystniejsze rozwiązania.

Podziel się:Archiwa wpisów