Wizytownik wiedzy

Druk, wzory, rodzaje

Szablony wizytówek

Przykuwające uwagę

Druk wizytówek

Szybkie terminy realizacji

Paź 27, 2017

Praktyczne wizytówki na weselny stół

Ślub i wesele to wielkie wydarzenie dla każdej pary młodej. Organizacja wesela to nie lada wyzwanie – państwo młodzi mają na głowie mnóstwo spraw i czasem trudno pamiętać o pozornie błahych rzeczach, takich jak wizytówki na stół. Jednak te małe karteczki z nazwiskami gości są bardzo przydatne, warto więc zatroszczyć się o nie, zanim organizatorów pochłoną setki innych spraw.

Wizytówki na stół raczej nie są najważniejsze na weselu, jednak zdecydowanie ułatwiają jego organizację i obsługę. Jaka jest ich rola, jak zaprojektować winietki na stół i jak powinny wyglądać? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w niniejszym artykule. Mogą przydać się nie tylko przyszłym małżonkom!

Dlaczego wizytówki na stół ułatwiają organizację?

Karteczki z imieniem i nazwiskiem gości przydają się z perspektywy zarówno pary młodej, obsługi sali, jak i samych uczestników zabawy. Niektóre przyjęcia weselne są naprawdę ogromne – jeśli młodzi decydują się zaprosić całą swoją rodzinę, przyjaciół i znajomych wraz z osobami towarzyszącymi, to może okazać się, że na weselu pojawią się osoby, których tak naprawdę para młoda nie zna. Wizytówki z imionami i nazwiskami gości pozwolą uniknąć niezręcznej sytuacji (np. kiedy ktoś zapomina, jak ma na imię któryś z gości).

Wizytówki na stół mogą być naprawdę dużym ułatwieniem pracy dla kelnerów i kelnerek, obsługujących salę weselną. W ciągu ostatnich lat znacznie wzrosła liczba osób stosujących dietę wegańską czy wegetariańską, a państwo młodzi często uwzględniają dla takich osób specjalne jadłospisy, zawierające inne dania, niż te ustalone w menu dla większości zaproszonych. Winietki z imionami mogą posłużyć do oznaczenia tych miejsc, na których powinny znaleźć się talerze z daniami bezmięsnymi. Wizytówki wegetarian mogą np. odznaczać się innym kolorem lub narysowaną rośliną.

Winietki z nazwiskiem postawione na stole to oczywiste ułatwienie dla gości, którzy przybywają na salę. Nie muszą za wizytówki jako winietki na stółkażdym razem szukać swojego miejsca i obawiać się, że zajmą cudze. Poza tym, jeśli ktoś nie zna osoby siedzącej obok, to wizytówka pozwoli szybko zapamiętać nowe imię.

Projekt wizytówek na ślub

Zaprojektowanie winietek na stół wcale nie jest trudne. Niektórzy podejmują się tego sami i próbują stworzyć wizytówki w najprostszych programach do obróbki graficznej lub nawet do… pisania! Nie można powiedzieć, że zaprojektowanie winietki w taki sposób jest niemożliwe, ale niestety efekt nierzadko znacznie odbiega od naszego wyobrażenia.

Co zatem zrobić, aby wizytówki na stół wyglądały po prostu pięknie, niezależnie od tego, w jakim stylu mają być utrzymane? Najprostszym rozwiązaniem wydaje się zlecenie projektu grafikowi, który stworzy wizytówkę w profesjonalnym programie graficznym. Z pewnością będzie to nieco wyższy koszt, niż w przypadku samodzielnego projektu, jednak efekt na pewno zachwyci państwa młodych (i nie tylko).

Jak powinna wyglądać wizytówka na stół?

Najważniejsze, to aby imiona i nazwiska na niej umieszczone były czytelne (najlepiej nawet z odległości kilku metrów). Pozostałe elementy wyglądu wizytówki, takie jak kolory, krój pisma, ozdobne grafiki to kwestia gustu państwa młodych. Wiele zależy od pomysłu na wystrój sali weselnej oraz innych elementów, takich jak etykiety na alkohol. Warto tak zaprojektować wszelkie ozdoby, aby korespondowały ze sobą i tworzyły spójną, estetyczną całość.

Podziel się:Archiwa wpisów