Wizytownik wiedzy

Druk, wzory, rodzaje

Szablony wizytówek

Przykuwające uwagę

Druk wizytówek

Szybkie terminy realizacji

Lip 17, 2017

Papier na wizytówki a jej charakter – jak wybrać odpowiedni papier?

Wizytówka to jeden z podstawowych materiałów reklamowych, nic więc dziwnego, że projektowana jest z wielką uwagą i dokładnością. Jednak o jej charakterze nie decyduje wyłącznie projekt graficzny – bardzo ważną rolę odgrywa także rodzaj papieru. Zobacz, jak dobrać papier na wizytówki, aby stworzyć materiały najlepiej dopasowane do Twojego biznesu.

Choć wizytówka powinna wyróżniać osobę posługującą się nią, przez setki lat istnienia wizytówek powstały pewne standardy, których dziś trzyma się większość projektantów, wykonawców i klientów. Jednym z nich jest drukowanie wizytówek na papierze kredowym o gramaturze 350. A jaki efekt może dać wybór papieru ozdobnego? Czy będzie miał wpływ na postrzeganie firmy i osoby posługującej się daną wizytówką?

Standardowy papier na wizytówki

Większość drukarni proponuje uniwersalny, matowy papier o gramaturze 350g/ m2. Idealnie nadaje się do wydruku wizytówek, ponieważ jest dość gruby i sztywny, aby nie gniótł się i nie niszczył zbyt szybko. Taki papier można połączyć z uszlachetnieniem np. błyszczącą folią – jest to jeden ze sposobów na nadanie wizytówce bardziej eleganckiego charakteru.

Choć zwykły papier o gramaturze 350 wystarczy, aby stworzyć ciekawą wizytówkę, czasem warto pomyśleć o wykorzystaniu papieru ozdobnego. Najważniejszą funkcją wizytówki jest przekazanie pewnych informacji, jednak powinna ona także przyciągać wzrok i dać się łatwo zapamiętać. Właśnie takie korzyści możemy osiągnąć dzięki ozdobnemu papierowi.

Ozdobny papier wizytówkowy – co możemy wybrać?papier na wizytówki ozdobny

Jeśli na co dzień nie masz styczności z branżą graficzną i drukarską, nazwy papierów ozdobnych mogą przyprawić Cię o zawrót głowy. Bez obaw – nawet jeśli takie sformułowania, jak „Sirio Color Lampone” czy „Arcoprint Avorio” nic Ci nie mówią, wystarczy dokładniej zapoznać się z ofertą drukarni, której usługi Cię interesują. Z pomocą profesjonalistów na pewno wybierzesz idealny papier dla swojej wizytówki.

Różnica pomiędzy zwykłym papierem kredowym i ozdobnym papierem jest widoczna gołym okiem, a także wyczuwalna w dotyku. Ozdobny papier na wizytówki to nie tylko wygląd, ale także faktura. Możemy wykorzystać np. papier o fakturze filcu, papier prążkowany, gładki papier w różnych kolorach czy pięknie wyglądający perłowy. Ostateczny wybór powinien zależeć od kilku czynników, które opiszemy poniżej.

Jak dobrać odpowiedni papier do wizytówek?

Poza funkcjonalnością, czyli dostarczaniem odbiorcom informacji o naszej działalności, wizytówka powinna zachęcać do skontaktowania się i skorzystania z danych usług lub zakupu produktu. Taki efekt można osiągnąć dzięki odpowiedniemu projektowi graficznemu, wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań (np. umieszczeniu na wizytówce kodu QR) lub użyciu ozdobnego, ciekawego papieru.  Jak połączyć wszystkie zadania wizytówki z wizerunkiem firmy oraz z emocjami, jakie chcemy wzbudzić w odbiorcy?

Papier na wizytówki odgrywa bardzo ważną rolę. Jego wygląd, faktura i trwałość mają bezpośredni wpływ na postrzeganie marki i osoby, którą reprezentuje wizytówka. Dobierając papier, powinniśmy zastanowić się, jak chcemy być postrzegani przez odbiorców. Zależy to także od branży, w której działamy oraz usług, jakie świadczymy. Jeśli Twoim celem jest wyróżnienie się, wybierz papier prążkowany lub o fakturze filcu. To na pewno zwróci uwagę odbiorcy. Jeśli zaś pragniesz wzbudzić poczucie luksusu, możesz zdecydować się na perłowy papier w złotym kolorze. Ważne, aby rodzaj papieru oddawał to, czym się zajmujesz.

Podziel się:Archiwa wpisów