Wizytownik wiedzy

Druk, wzory, rodzaje

Szablony wizytówek

Przykuwające uwagę

Druk wizytówek

Szybkie terminy realizacji

Sty 05, 2017

Do druku, gotowe, start – ruszaj po oryginalne wizytówki

Kreatywne wizytówki to sposób na niebanalne przedstawienie się i pozostawienie po sobie dobrego wrażenia. Jak stworzyć oryginalne wizytówki, nie tracąc zbyt wiele czasu, energii oraz pieniędzy?

Kreatywne wizytówki – czy to się opłaca?

 

Jeśli chcemy zwiększyć swoje szanse na sukces – warto postawić na oryginalne wizytówki. Jeśli będą dopasowane do profilu naszej firmy, możemy z powodzeniem zakotwiczyć się w pamięci naszych kontrahentów. Warto jednak dobrze przemyśleć projekt i uważać, żeby nie przeszarżować z formą i treścią. Cóż, prawda jest taka, że między kreatywnością, a śmiesznością jest cienka linia – lepiej stąpajmy po niej bardzo ostrożnie.

 

Być czy nie być oryginalnym – oto jest pytanie

 

Oryginalne wizytówki firmowe mogą być naszym biletem do sukcesu lub też przepustką do biznesowego niebytu. Wybierając ciekawy i spójny projekt wizytówek możemy się wyróżnić i budować pozytywny wizerunek firmy. Pamiętajmy jednak, by kreatywność szła w parze z walorami praktycznymi – bo zbyt udziwnione karty biznesowe, mogą nam poważnie zaszkodzić.

 

Oryginalna treść – w tradycyjnej formie

 

Chcąc stworzyć oryginalne, a przy tym praktyczne wizytówki, warto postawić na ciekawy projekt, zachowując przy tym tradycyjną formę. Warto wiec wybrać typowe formaty wizytówek – takie, które klient może wygodnie przechować w wizytowniku lub portfelu (czyli np. 85×55 lub 90×50 mm). Inne formaty są po prostu niepraktyczne – i zamiast do celu, często trafiają do śmietnika.

 

Kreatywne wizytówki – jak robić do dobrze?

 

Zarówno wizytówki firmowe, jak i osobiste powinny wyróżniać się i przykuwać uwagę. Oryginalność warto osiągnąć poprzez ciekawą treść i uszlachetnienie, niekoniecznie przez formę. A możliwości mamy wiele: od druku na papierach ozdobnych, syntetycznych lub fakturowanych przez uszlachetnienie aż do niebanalnej treści. To nie tylko praktyczniejsze, ale też tańsze niż wybór nietypowych kształtów i form wizytówek.

 

Sprytne sposoby na oryginalne wizytówki

 

  • Kreatywne wizytówki na papierach ozdobnych. Tak, czasami wyjątkowe podłoże warte jest więcej niż tysiąc słów. Bardzo oryginalnie wyglądają wizytówki wydrukowane na podłożu prążkowanym, czerpanym lub np. o fakturze filcu. A papiery? Te barwione w masie, metalizowane lub ciemne z białym nadrukiem – świetny elekt w rozsądnej cenie.
  • Oryginalne wizytówki możemy uzyskać przez wybór odpowiedniego uszlachetnienia. Czasami wystarczy pokryć wizytówkę folią błyszcząca lub matową – aby wydobyć z projektu soczyste kolory i wyjątkową głębię. Pokrywając wizytówki lakierem soft touch – nie tylko podkreślamy barwy, ale nadajemy im przyjemną fakturę (przypominająca skórkę moreli). Istotne elementy można także podkreślić wybiórczym lakierem UV.
  • Jednym z sekretnych przepisów na kreatywne wizytówki są też wizytówki kaszerowane, czyli MultiLoft. Wizytówki na kolorowych podłożach mogą nas wyróżnić i stworzyć niebalne tło dla naszej kreatywności. Więcej o wizytówkach kaszerowanych w naszym poprzednim wpisie.

Podziel się:Archiwa wpisów