Wizytownik wiedzy

Druk, wzory, rodzaje

Szablony wizytówek

Przykuwające uwagę

Druk wizytówek

Szybkie terminy realizacji

Sty 20, 2020

Jakie katalogi mają do dyspozycji firmy

Każdy doświadczony handlowiec wie, że podstawą jego pracy są dobrze przygotowane materiały promocyjne. Jednym z najbardziej docenionych i pomocnych narzędzi pracy jest katalog. Katalogi są nieocenione podczas spotkań z potencjalnymi klientami, ponieważ zawierają pełną ofertę firmy nawet jeżeli jest ona wyjątkowo szeroka. Dzięki dużej powierzchni możemy w nich umieścić wszystkie szczegółowe informacje dotyczące samej firmy, każdego z produktów oraz innych usług jakie zapewniamy.

Tak jak w przypadku każdej reklamy lub materiałów promocyjnych najważniejszy jest dobry projekt katalogu. Druk katalogów (https://www.drukomat.pl/katalog-szyty), dzięki nowym technologiom, zapewnia realizację na najwyższym poziomie dlatego możemy mieć pewność, że drukowany katalog doskonale odwzoruje nasz pomysł. Istotne przy projektowaniu będzie przygotowanie profesjonalnych zdjęć produktów, które sprzedajemy. Nic nie wpływa na wyobraźnie klienta tak jak przejrzyste zdjęcia doskonale prezentujące każdy szczegół.

Katalogi mogą być:

  •         Szyte – zapewniają efektowne spięcie projekt. Szycie można wykonać zszywkami płaskimi lub oczkowymi.
  •         Klejone – dzięki klejeniu są one mocne, trwałe i efektowne
  •         Spiralowane – zapewnia wygodę przeglądania katalogu

Najczęstsze wykorzystanie katalogów:

  •         katalogi firmowe
  •         katalogi produktowe
  •         instrukcje obsługi
  •         katalogi z zakładkami
  •         broszury
  •         książki kucharskie

Druk katalogów możemy wykonywać nawet w małym nakładzie. Jest to wygodna opcja w przypadku kiedy często zmieniamy asortyment lub kiedy wprowadzamy zmiany w firmie w związku ze zmianą na przykład pory roku.

Katalogi możemy wykorzystywać oczywiście podczas spotkań biznesowych lub handlowych, ale również wysyłać pocztą do klientów, przekazywać w trakcie targów i konferencji lub po prostu umieszczać je na terenie naszego sklepu.

W dobie mediów społecznościowych oraz nowych technologii większość firm decyduje się na katalogi dostępne w Internecie. Tym bardziej przygotowując katalog w wersji drukowanej wyróżnimy się na tle konkurencji. Przekazują świetnie przygotowany katalog możemy mieć pewność, że klient zapozna się z naszą ofertą na spokojnie w zaciszu domowym i jednocześnie będzie postrzegał naszą firmę jako profesjonalną i dbającą o najmniejsze szczegóły. Tego typu materiały promocyjne na pewno zostaną docenione. Jednocześnie doskonale wspomogą pracę naszych pracowników. Dużo łatwiej jest przekonać klienta do zakupu mając możliwość pokazania produktu wraz ze szczegółami.

Podziel się:Archiwa wpisów