Wizytownik wiedzy

Druk, wzory, rodzaje

Szablony wizytówek

Przykuwające uwagę

Druk wizytówek

Szybkie terminy realizacji

Cze 18, 2020

Jak powinna wyglądać nowoczesna i profesjonalna wizytówka?

Niezależnie od branży, w jakiej działa nasza firma oraz czy jest małą firmą lokalna czy dużą korporacją, wizytówki to podstawa w budowaniu profesjonalnego wizerunku. W dobie mediów społecznościowych oraz smartfonów mogłoby się wydawać, że to niepotrzebny gadżet. Nic bardziej mylnego. Podczas spotkań biznesowych oraz bezpośrednich spotkań z klientem, przekazanie wizytówki to jeden z najważniejszych momentów. Dobrze zaprojektowana i wykonana wizytówka na pewno wzmocni dobre wrażenie po spotkaniu i zapadnie w pamięć na długi czas.

W pierwszej kolejności najważniejszy jest projekt wizytówki. Musi być dobrze przemyślany i dopracowany w najmniejszym szczególe. Druk wizytówek daje ogromne możliwości, ale bez dobrego projektu nie możemy liczyć na sukces.

O czym należy pamiętać przygotowując projekt wizytówki:

  •         Treści – ze względu na małą powierzchnię wizytówki tekstu nie może być zbyt wiele. Do nas należy decyzja jaka będzie jej treść, ale najważniejsze informacje, które muszą się znaleźć na wizytówce związane są oczywiście z tym czym się zajmujemy oraz w jaki sposób można się z nami skontaktować.
  •         Ciekawa grafika  – może towarzyszyć logo firmy lub je zastąpić. Dobór kolorystyki zależy od charakteru naszej firmy. Najważniejszym zadaniem tego elementu wizytówki jest zwrócić uwagę obdarowanej osoby. Ciekawe projekty zawsze są lepiej zapamiętywane.
  •         Ciekawa forma – oczywiście forma naszej wizytówki zależy od wykonywanego przez nas zawodu. Ale jeżeli możemy sobie na to pozwolić warto podejść do projektu wizytówki kreatywnie. Ciekawe formy zawsze lepiej zapadają w pamięć i są bardziej doceniane.
  •         Wybór drukarni – tak jak w przypadku każdego innego produktu reklamowego, nawet najlepszy projekt nie zostanie doceniony jeżeli nie będzie perfekcyjnie wykonany. Dlatego warto znaleźć najlepszą drukarnię. Świetną opcją będzie wybór drukarni internetowej. Wizytówki online będę zdecydowanie tańsze, a ich zlecenie zajmie nam chwilę bez wychodzenia z domu.

Pomimo faktu, że w smartfonie możemy zapisać wszelkiego rodzaju kontakty wraz z opisami i innymi ciekawymi dodatkami, wizytówki w dalszym ciągu nie wychodzą z mody. Są one niezbędnym elementem budowania wizerunku firmy, a ich przekazywanie jest jedną z niezbędnych części każdego spotkania biznesowego. Warto zaprojektować je w taki sposób, aby zapadły w pamięć i zapewniły wszystkie niezbędne informacje.

Podziel się:Archiwa wpisów