Wizytownik wiedzy

Druk, wzory, rodzaje

Szablony wizytówek

Przykuwające uwagę

Druk wizytówek

Szybkie terminy realizacji

Gru 22, 2017

Czy dziecku potrzebna jest wizytówka?

Wizytówki kojarzymy zwykle z biznesem, z pracą, czyli z dorosłymi ludźmi. Jednak dzieci też mogą mieć wizytówki – są one nieco inne, od tych biznesowych, ale wciąż bardzo przydatne. Jaka jest ich funkcja? Jak zaprojektować wizytówkę dla dziecka?

Rodzice powinni podejść do tematu wizytówki dla dzieci bardzo poważnie. Choć na pierwszy rzut oka temat ten wydaje się błahy, a wizytówka dla dziecka zdaje się być fanaberią, okazuje się, że coraz więcej rodziców projektuje wizytówki dla swoich pociech. Ma to swoje uzasadnienie – wizytówka zwiększa bezpieczeństwo dziecka. Na czym to dokładnie polega?

Po co projektować wizytówki dla dzieci?

Z prostego powodu – dla ich bezpieczeństwa. Rodzic nie zawsze może być przy swoim dziecku, np. kiedy jest w pracy, a maluch w przedszkolu lub w szkole, lub kiedy wyjeżdża na wakacyjny obóz, a nawet bawi się z rówieśnikami na dworze. Wizytówka jest potrzebna, ponieważ jeśli dziecko np. zgubi się, będzie o wiele łatwiej odnaleźć rodziców. W takiej sytuacji policjant lub inne osoby zadzwonią po prostu na podany numer telefonu, aby poinformować rodzica o sytuacji dziecka.

Maluch powinien mieć swoją wizytówkę zawsze przy sobie, np. w plecaku, lub w kieszeni kurtki, tak aby łatwo można było ją odnaleźć. Warto przekazać wizytówkę opiekunom w przedszkolu lub w szkole po to, by mieć pewność, że będą mogli skontaktować się z rodzicami w każdej chwili. Dzięki temu będą także znać ważne informacje o dziecku, np. uczulenia czy poważne choroby.

Wizytówka dla dziecka – niezbędne informacje

Na wizytówce dla dzieci muszą znaleźć się informacje zarówno o maluchu, jak i jego rodzicach. Na jednej stronie można umieścić zdjęcie dziecka, aby nie było wątpliwości, do kogo wizytówka należy. Konieczne jest podanie numerów telefonów do rodziców, imienia i nazwiska dziecka, a także miejsca zamieszkania.

Jeśli maluch cierpi na poważne, przewlekłe choroby i wymaga podawania leków, warto umieścić taką wiadomość na wizytówce. Można też wspomnieć o alergiach, jeśli dziecko ma jakieś. Wszelkie informacje na temat stanu zdrowia dziecka mogą okazać się niezbędne w nagłych, poważnych sytuacjach.

Jak zaprojektować wizytówkę dla dziecka?

Stworzenie wizytówki dla malucha nie jest trudne. Nie wymaga specjalnych umiejętności graficznych, ponieważ z pomocą przychodzą szablony wizytówek dla dzieci. W internecie możemy znaleźć mnóstwo gotowych wzorów, które wystarczy wypełnić odpowiednimi informacjami i zamówić wydruk. Ta metoda tworzenia wizytówek jest szybka i tania.

Można także zaprojektować wizytówkę według własnego pomysłu i wydrukować ją samodzielnie. Jednak takie wizytówki będą znacznie gorszej jakości od tych zamawianych w drukarni, przede wszystkim ze względu na rodzaj papieru. Wizytówki drukowane są na grubszym papierze, niż ten, którego każdy z nas używa w domu na co dzień. Im lepszej jakości papier, tym bardziej wytrzymała wizytówka.

Zaprojektuj wizytówkę z dzieckiem

Stworzenie wizytówki dla malucha może być dla niego świetną zabawą. Pokaż mu szablony, zapytaj o ulubiony kolor, dobierzcie razem krój pisma. Dziecko na pewno ucieszy się, że może wybrać wygląd swojej wizytówki i będzie dumnie nosić ją ze sobą. Przy okazji wyjaśnij mu, dlaczego wizytówka jest tak ważna dla jego bezpieczeństwa.

Podziel się:Archiwa wpisów