Wizytownik wiedzy

Druk, wzory, rodzaje

Szablony wizytówek

Przykuwające uwagę

Druk wizytówek

Szybkie terminy realizacji

Wrz 26, 2017

Nie tylko druk – wizytówki grawerowane

Jeśli uważasz, że tradycyjne wizytówki są nudne, bardzo prawdopodobne, że zainteresuje Cię ich grawerowana wersja. Nie musisz ograniczać się do kawałka zadrukowanego papieru. Chcesz, aby Twoja firma się wyróżniała? Marzysz o niepowtarzalnym projekcie, ale nie wiesz, od czego zacząć? Jeżeli odpowiedzi są twierdzące, ten tekst jest właśnie dla Ciebie!

Grawerowanie w różnych materiałach nie jest niczym nowym. Każdy z nas widział kiedyś np. wygrawerowaną datę na obrączkach ślubnych, imiona na kłódce zawieszonej na moście zakochanych czy nazwiska mieszkańców wygrawerowane w tabliczce na drzwiach do domu. Grawer daje ciekawy efekt wizualny i pozwala spersonalizować dany przedmiot, dlatego jest chętnie wykorzystywany do tworzenia niepowtarzalnych prezentów. Długopis, zapalniczka, naszyjnik czy inny przedmiot, po umieszczeniu na nim wygrawerowanego imienia, staje się idealnym podarunkiem.

Podobnie dzieje się w przypadku wizytówek – grawerowanie sprawia, że odróżniają się one od innych i zostają lepiej zapamiętane. Sprawdź, co warto wiedzieć o grawerowanych wizytówkach dla Ciebie i Twojej firmy.

Wizytówki grawerowane – jak projektować?

Wizytówki mają najczęściej wymiary zbliżone do karty kredytowej, są więc bardzo małe – dlatego tak ważna jest precyzja i dokładność. Projektując wizytówkę, nie można pozwolić sobie na błąd, ponieważ efekt naszej pracy po grawerowaniu nie będzie zadowalający. Należy przemyśleć każdy element i jego położenie.

Na wizytówce nie może zabraknąć najważniejszych informacji, czyli imienia i nazwiska osoby posługującej się wizytówką, nazwy firmy, danych kontaktowych (adresu, numeru telefonu, maila), a także logotypu. Jednak aby wszystkie dane były czytelne, należy dobrać odpowiedni rodzaj i wielkość kroju pisma. Zbyt małe litery uniemożliwią przeczytanie informacji, zaś zbyt duże zajmą za wiele miejsca. Zaprojektowanie wizytówki nie jest łatwe, dlatego jeśli nie masz doświadczenia w projektowaniu graficznym, lepiej zatrudnij osobę, która się na tym zna – czyli dobrego grafika.

Technika grawerowania wizytówek

Do grawerowania tak małych elementów, jakimi są litery na wizytówkach, konieczne jest użycie specjalnego sprzętu. Do tego celu używa się lasera, który jest bardzo precyzyjny – mała średnica wiązki laserowej (1 mikrometr) gwarantuje dokładne wykonanie nawet skomplikowanych wzorów czy napisów. Wizytówki grawerowane są zwykle trwalsze i mniej podatne na uszkodzenia niż zwykłe wizytówki papierowe. Dlaczego? Ponieważ grawer można wykonać na innych materiałach niż papier.

Grawerowana wizytówka może być drewniana lub metalowa. Wizytówki metalowe kojarzą się z nowoczesnością, solidnością i elegancją, a drewniane– przywołują poczucie naturalności i mają piękne kolory, które różnią się w zależności od rodzaju użytego drewna. Grawerowane wizytówki to niemal gotowy przepis na pozytywne zaskoczenie osoby, która wizytówkę otrzymuje. Nie sposób nie zwrócić na nią uwagi – wizytówki grawerowane przyciągają wzrok i przykuwają uwagę oryginalną fakturą. Wybierz grawerowaną wizytówkę na podłożu innym niż papier, jeśli zależy Ci na posiadaniu trwałego i nietypowego materiału ułatwiającego kontakty z klientami czy partnerami biznesowymi.

Podziel się:Archiwa wpisów