Wizytownik wiedzy

Druk, wzory, rodzaje

Szablony wizytówek

Przykuwające uwagę

Druk wizytówek

Szybkie terminy realizacji

Lut 07, 2018

Dla kogo dedykowane są eleganckie wizytówki?

Wizytówki to element, z którym spotykamy się na co dzień- widzimy je w bankach, u przedstawicieli handlowych, w sklepach czy również otrzymujemy je podczas korzystania z wielu usług. Zawsze, gdy otrzymujemy wizytówkę zwracamy uwagę na jej format, szatę graficzną i wykorzystywaną czcionkę. Jest to jeden z wyznaczników, który informuje o jakości wykonania wizytówki i tym samym przyciąga wzrok potencjalnego klienta. Niestety, nieeleganckie, wykonane byle jak wizytówki często lądują w koszu i nie uzyskują zamierzonego efektu, a my sami nawet nie zatrzymujemy na nich wzroku. Tego typu wizytówki nie są traktowane poważnie i raczej nie kształtują pozytywnego wizerunku firmy/osoby, której dane się na niej znajdują.

Kto powinien inwestować w posiadanie eleganckich wizytówek?

 

Jak już wspomniano, elegancko wykonana wizytówka, do której używa się wysokiej jakości papieru, przyciągającej wzrok czcionki i odpowiednio stonowanych barw, jest kluczem do sukcesu osoby oferującej swoje usługi. Standardowe wizytówki powinny mieć prostokątny format o wymiarach 9.0 x 5.0 centymetrów, elegancki tekst, służbowe wizytówki nie powinny być pisane kursywą. Pamiętajmy również o tym, że poważne wizytówki nie wykorzystują kolorowych barw, najbezpieczniej jest wykorzystywać biały papier o dobrej gramaturze i czarną, ciemnoszarą lub granatową czcionkę, w zależności od preferencji. Nie warto kombinować i drukować wizytówki o niestandardowych barwach czy formacie (o czym pisaliśmy już w tym miejscu) – to nie przystoi prawdziwemu profesjonaliście, a nie każdy odbiorca docenia artystyczną duszę tego typu wizytówek.

Najlepszy wizerunek mają wizytówki na których wykorzystuje się wypukłą czcionkę – wbrew pozorom wcale nie kosztuje ona wiele, a jest naprawdę estetyczna. Eleganckie wizytówki dedykowane są dla osób, które profesjonalnie podchodzą do tematu zaprezentowania swoich umiejętności, usług czy oferty sprzedaży. Jest to przecież swego rodzaju forma reklamy i zaproszenie do nawiązania dalszego kontaktu. Na pewno we własne wizytówki powinny inwestować osoby posiadające stanowiska służbowe wiążące się z częstym kontaktem z klientem, pracownicy wyższych szczebli administracji czy osoby posiadające własną działalność gospodarczą. Wizytówki powinny znajdować się również w każdym sklepie, w widocznym miejscu, w które może zawsze sięgnąć zainteresowany klient. Trzeba pamiętać, że inwestycja w poprawnie wykonane i estetyczne wizytówki zawsze się opłaca, ale warto znać również zasady savoir-vivre, które obowiązują nas przy wręczaniu/odbieraniu wizytówek.

 

Jak powinno się wręczać elegancką wizytówkę?

 

Przy wręczaniu wizytówek należy zawsze pamiętać o odpowiednim zachowaniu, które jest pozytywnie odbierane. Wizytówkę zawsze przekazujemy drugiej osobie, wręczając ją bezpośrednio do ręki, a nie np. kładąc na stole. Zazwyczaj wizytówkę wręcza się na sam koniec spotkania, jednak kiedy rozmawiamy z osobą nieznaną lub nikt nas nie przedstawił, możemy wtedy wręczyć swoją wizytówkę i nie będzie to odbierane negatywnie. Kategorycznie zabronione jest wręczanie wizytówek podczas jedzenia, gdy zasiadamy przy stole, może to zostać odebrane bardzo negatywnie i z zakłopotaniem przez inne osoby. Pamiętajmy ponadto o tym, że osobie posiadającej wyższe stanowisko służbowe lub w starszym wieku wręczamy wizytówkę wtedy, gdy zostaniemy o to poproszeni. Eleganckie wizytówki wręczane są przez osoby poważne, które dbają o swój pozytywny wizerunek i jego dalsze kształtowanie, dlatego poznanie zasad „wizytówkowego savoir vivre” okazuje się w tym przypadku niezwykle istotne.

Podziel się:Archiwa wpisów