Wizytownik wiedzy

Druk, wzory, rodzaje

Szablony wizytówek

Przykuwające uwagę

Druk wizytówek

Szybkie terminy realizacji

Sie 15, 2017

5 powodów, dla których warto mieć własny wizytownik!

Są takie gadżety, bez których nie może obejść się żadna osoba prowadząca własną działalność. Jednym z nich jest wizytownik – poręczne i wygodne etui do przechowywania wizytówek. Zobacz, jak wybrać najlepszy wizytownik i dlaczego warto zainwestować w niego trochę pieniędzy.

Etui na wizytówki występuje w wielu wariantach – od małych, mieszczących się w kieszeni, poprzez obrotowe wizytowniki na biurko, aż do dużych albumów w formacie A4. Spośród tak dużej oferty prawdopodobnie każdy znajdzie wizytownik spełniający jego wymagania, a jeśli to się nie uda – może zainwestować w etui własnego projektu. Poznaj wady i zalety takiego rozwiązania i dowiedz się, w jaki sposób etui na wizytówki może ułatwić Ci codzienną pracę.

Rola wizytownika w firmie i nie tylko

Tak jak wiele systemów i programów komputerowych, wizytownik ma przede wszystkim ułatwić nam pracę. W jaki sposób? Poprzez przechowywanie ważnych danych w jednym miejscu. Organizacja wizytówek, które zawierają cenne informacje i dane kontaktowe, to podstawowa rola wizytownika i zarazem pierwszy z powodów, dla których warto mieć własne etui na wizytówki. Wizytownik, niezależnie od swoich rozmiarów, gwarantuje nam porządek (chcąc znaleźć wizytówkę konkretnej osoby, nie musimy przeszukiwać sterty dokumentów na biurku czy wszystkich szuflad) oraz szybki dostęp do ważnych danych.

Wizytownik jest więc rodzajem bazy danych – w dzisiejszych czasach bazy mają zwykle formę elektroniczną, jednak wizytowniki wcale nie tracą swojej popularności. Z pewnością będą używane tak długo, jak same wizytówki, którymi wciąż posługują się przedsiębiorcy, pracownicy firm czy artyści.

Etui na wizytówki – rodzaje

Popularne wizytowniki mogą różnić się od siebie w zależności od kraju, w którym są używane. Dzieje się tak, dlatego że wymiary wizytówek mogą być różne – choć międzynarodowy, standardowy wymiar jest zgodny z wymiarem kart kredytowych (85,60 mm × 53,98 mm), to w niektórych krajach przyjęty jest nieco inny standard. Na przykład w Polsce jest to 90 × 50 mm, w Niemczech 85 × 55 mm, a w Australii 90 × 55 mm. Jak widać, różnice są minimalne (kwestia kilku milimetrów), jednak w przypadku tak małych wydruków, jakimi są wizytówki, są one łatwo zauważalne.

Wizytowniki różnią się rozmiarem i przeznaczeniem. Możemy spotkać się z wizytownikami w formie obrotowego stojaka, które idealnie sprawdzają się na biurku. Nie nadają się do noszenia przy sobie z powodu dość dużego rozmiaru, jednak dzięki temu są wygodne w użyciu podczas pracy. Jeśli etui na wizytówki chcesz mieć zawsze przy sobie, wybierz niewielki model przypominający mały portfel. Takie wizytowniki często są wykonane ze skóry, co zapewnia wytrzymałość i elegancki wygląd. Etui może służyć także do przechowywania kart kredytowych. Wizytownik A4 to również dość popularny artykuł biurowy. Pozwala na organizację nawet kilkuset wizytówek. Przechowywane są w przezroczystych koszulkach, dzięki czemu możesz odczytać dane bez wyciągania wizytówki z albumu.

Zalety posiadania wizytownika

Jeśli jeszcze nie masz etui na wizytówki, koniecznie rozważ jego zakup. Korzyści płynące z posiadania wizytownika to m.in.:

  • Organizacja wizytówek zawierających dane klientów czy kontrahentów – kiedy musisz szybko odnaleźć np. numer telefonu, wystarczy że przejrzysz wizytownik, a nie mnóstwo dokumentów lub strony internetowe;
  • Sprawianie wrażenia osoby profesjonalnej, która dba o każdy szczegół i szanuje innych – umieszczenie wizytówki w wizytowniku wygląda znacznie bardziej elegancko niż włożenie jej do kieszeni;
  • Pewność, że nie zgubisz ważnych wizytówek, należących np. do kluczowych klientów czy potencjalnych kontrahentów;
  • Możesz zawsze mieć przy sobie swoje wizytówki – nigdy nie wiadomo, kiedy zdarzy się okazja, żeby komuś ją podarować. Dzięki przechowywaniu swoich wizytówek w specjalnym etui masz pewność, że nie wyjmiesz pogniecionego kawałka papieru i zrobisz dobre wrażenie;
  • Możliwość spersonalizowania wizytownika – możesz kupić gotowy produkt, albo samodzielnie zaprojektować etui na wizytówki. Dzięki temu będziesz posiadać niepowtarzalny i przydatny gadżet.

Wizytownik według własnego projektu

Skoro mowa o spersonalizowanym etui, warto powiedzieć o tym rozwiązaniu nieco więcej. Wizytownik może być elementem korespondującym z identyfikacją wizualną Twojej firmy, np. poprzez odpowiednie dobranie kolorów, umieszczenie na etui logo czy nazwy. Możesz także zlecić wykonanie wizytownika według Twojego projektu od samego początku. Z pewnością wiąże się to z większymi kosztami, niż w przypadku zakupu gotowego produktu, jednak czasem warto zainwestować – dobry wizytownik będzie służył Ci przez bardzo długi czas, pozytywnie wpłynie na Twój wizerunek i znacznie ułatwi wykonywanie codziennych obowiązków.

Podziel się:Archiwa wpisów